Władze Nowego Jorku zmusiły nas do zamawiania ciasteczek do każdej kawy. Czym są pliki cookies i do czego je wykorzystujemy, znajdziesz tutaj!
AKCEPTUJĘ


Poprzedni temat «» Następny temat
Ścieżki kariery
Autor Wiadomość
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:44

zawódwiekwykształcenieśrednie zarobki
nauczyciel23 / 24 lata1. Bechelor’s degree - 4-letnie studia
2. 3-4 tygodniowy staż w szkole
3. Zdobycie certyfikacji dla poszczególnych klas
4. Master’s degree - 2-letnie studia na Graduate School of Education
średnio 58 tysięcy dolarów rocznie
lekarzminimum 28 / 29 lat1. Bechelor’s degree - 4-letnie studia
2. Egzamin MCAT
3. Doctor of Medicine - 4 letnie studia, a podczas nich egzaminy USMLE Step I i Step II
4. Rezydentura - 3-5 lat
od 100 tysięcy dolarów rocznie do 350 dolarów rocznie w zależności od stażu i osiągnięć
pielęgniarkaminimum 19 latBechelor’s degree - 4-letnie studia pielęgniarskie (BSN)
lub
Associate - 2-letni kurs (ADN)
lub
Program pielęgniarski przy szpitalu trwający 3 lata

Opcjonalnie: Master’s degree - 2-letnie studia
średnio 71 tysięcy dolarów rocznie
weterynarz25 / 26 lat1. Bechelor’s degree - 4-letnie studia pre-vet
2. Doctor of Veterinary Medicine - 4-letnie studia
3. Veterinary Licensing Exam

Opcjonalnie: Zdobywanie specjalności
średnio 100 tysięcy dolarów rocznie
prawnik24/25 lub 25/26 lat1. Bechelor’s degree - 4-letnie studia pre-law
2. Juris Doctor - 3-letnia Law School lub Master of Laws - 4-letnie studia
3. Bar exam

Opcjonalnie: Master of Laws - 1 rok szkoły (jeśli wcześniej J.D.)
od 50 tysięcy dolarów rocznie (sektor publiczny)

od 100 tysięcy dolarów rocznie (sektor prywatny)
policjantminimum 21 lat1. Ukończenie liceum
2. Zaliczenie egzaminów początkowych
3. Ukończenie 6-miesięcznej Akademii Policyjnej
od 42 tysięcy dolarów rocznie do 100 tysięcy dolarów rocznie w zależności od stażu pracy
agent FBIminimum 23 lata1. Bechelor’s degree - 4 letnie studia przed przyjęciem do FBI
2. 3-letnie doświadczenie pracy w policji
3. FBI Academy w Quantico, Virginia - 15-tygodniowy kurs

Uwaga! Agencja również sama wyszukuje kandydatów na agentów i pracowników FBI.
od 50 tysięcy dolarów rocznie do 130 tysięcy dolarów rocznie w zależności od stażu i charakteru pracy
szeregowiecminimum 17 lat1. Ukończenie liceum
2. Zdanie testu Armed Services Vocational Aptitude Battery
średnio 39 tysięcy dolarów rocznie
oficerminimum 25 lat1. Ukończenie liceum
2. Ukończenie 4-letniego college'u
3. Ukończenie jednej z pięciu czteroletnich Akademii Wojskowej
średnio 80 tysięcy dolarów rocznie
strażakminimum 21 lat1. Ukończenie liceum
2. Ukończenie 4-letniego college'u
3. Ukończenie 18-tygodniowej Akademii Straży Pożarnej
4. Zdobycie certyfikatu Emergency Medical Technician
od 45 tysięcy dolarów rocznie do 110 tysięcy dolarów rocznie w zależności od stażu i kwalifikacji
 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:45


Nauczyciele

Nauczyciel w szkole


Osoby, które w przyszłości chcą zostać nauczycielami, najpierw muszą uzyskać tytuł bechelor’s degree (studia czteroletnie) z przedmiotu, który chcą nauczać. Podczas studiów należy odbyć 3-4 tygodniowy staż w szkole, gdzie przyszły kandydat na nauczyciela może sprawdzić swoje predyspozycje. Po odbyciu stażu (lub w niektórych przypadkach w trakcie) należy zdobyć certyfikat lub licencje nauczyciela przedmiotu na danym etapie edukacyjnym. Certyfikację można zdobyć dla: przedszkola, od pierwszej do szóstej klasy (lub od pierwszej do ósmej) oraz od siódmej do dwunastej klasy.

Do pracy w szkole najczęściej wystarcza tytuł bechelor’s degree oraz odpowiednia certyfikacja. Jednak dużo szkół zatrudnia jedynie osoby, które mają tytuł master’s degree. Wielu nauczycieli dopełnia swoje wykształcenie na tak zwanych Graduate School of Education. Podczas studiów studenci mogą chodzić na zajęcia o zarządzeniu placówkami oświaty czy o pracy z dziećmi trudnymi.

Nauczyciel akademicki


Chcąc zostać nauczycielem akademickim, należy kontynuować dalszą naukę i uzyskać stopień doktora. Czas trwania studiów doktoranckich zależy od tego, ile czasu zajmie studentowi ukończenie projektu badawczego lub rozprawy doktorskiej, którą musi później obronić. Studenci podczas studiów analizują badania, uczą się, jak kontrolować jakość nauczania, jak wyznaczać cele dla systemu szkolnego i jak je realizować, a także uczą się, jak zarządzać danymi zbieranymi w szkole.


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:45


Studia medyczne

Lekarz


Medycyna to najdroższe i prawdopodobnie najtrudniejsze studia. Chcąc studiować medycynę, najpierw należy uzyskać tytuł bechelor’s degree, czyli ukończyć czteroletnie studia pierwszego stopnia. Podczas nauki w liceum oraz studiów pierwszego stopnia należy wybrać odpowiednie przedmioty ścisłe, uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne i zdobywać rekomendacje, które przydadzą się w późniejszej karierze.

Przed aplikacją na studia medyczne należy zdobyć bardzo dobry wynik z egzaminu MCAT (Medical College Admission Test), składający się z czerech części: physical sciences, verbal reasoning, biological sciences, writing sample.

Studia medyczne trwają cztery lata. Dzielą się one na dwa etapy. Pierwszy etap, który trwa dwa lata, to etap teoretyczny. Studenci zdobywają wiedzę z np. anatomii, genetyki, patologii, pediatrii czy diagnostyki. Pierwszy etap kończy się egzaminem USMLE Step I, trudnym testem wyboru.

Drugi etap również trwa dwa lata. Zajęcia odbywają się w szpitalach i klinikach w charakterze ministaży. Na ostatnim roku studiów student odbywa ministaże według swoich zainteresowań. Po trzecim roku można przystąpić do egzaminu USMLE Step II dotyczącego przedmiotów klinicznych.

Po ukończeniu studiów otrzymuje się tytuł Doctor of Medicine (MD), który nadaje osobie prawo do wykonywania zawodu lekarza. Niektórzy decydują się na kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich. Te kończą się zdobyciem tytułu Doctor of Philosophy (PH.D.).

Świeżo upieczony absolwent studiów medycznych może zacząć rezydenturę, która trwa 3-5 lat. W większości wypadków można po rezydenturze robić tzw. fellowship, czyli następną rezydenturę-podspecjalizację. W sumie kształcenie podyplomowe może zająć do 7 (a nawet 8) lat.

Czas trwania przykładowych rezydentur:
  » Anestezjologia – 4 lata
  » Chirurgia ogólna – 5 lat
  » Choroby wewnętrzne – 3 lata
   » Kardiologia – 3 lata
   » Nefrologia – 2 lata
   » Pulmonologia – 3 lata
   » Reumatologia – 2 lata
  » Dermatologia – 4 lata
  » Ginekologia i położnictwo – 4 lata
  » Interna – 3 lata
  » Ortopedia – 5 lat (w tym rok chirurgii ogólnej)
  » Patologia – 4 lata
  » Pediatria i medycyna rodzinna – 3 lata
  » Psychiatria – 4 lata


Pielęgniarka


Chcąc zostać pielęgniarką w Stanach Zjednoczonych, można wybrać trzy drogi. Pierwsza droga to pójście na czteroletnie studia, które kończą się zdobyciem tytułu bechelor’s degree z pielęgniarstwa (zwane BSN). Student realizuje bardzo bogaty program pielęgniarski (między innymi z socjologii, mikrobiologii, praktyki klinicznej). Druga droga to uzyskanie stopnia associate w pielęgniarstwie (zwany ADN). Takie studia trwają dwa lata. Niektórzy studenci po uzyskaniu ADN decydują się na szkolenia na poziomie BSN. Trzecia droga to trzyletni akredytowany program pielęgniarski, który działa przy szpitalu.

Po powyższych studiach należy przystąpić do egzaminu licencyjnego National Council Licensure Examination (NCLEX-RN). Po zdobyciu licencji pielęgniarskiej można starać się o pracę w szpitalu, przychodni lub innej placówce zdrowotnej.

Chcąc uzupełnić swoje wykształcenie, można kontynuować dwuletnie studia na poziomie master’s degree. Po nich można przejść do zaawansowanej praktyki, która prowadzi do zastania: Clinical Nurse Specialist (pielęgniarka specjalista ds. klinicznych), Nurse Practitioner (pielęgniarka dyplomowana), Certified Nurse Midwife (położna) lub Certified Registered Nurse Anesthetist (certyfikowany anestezant pielęgniarski).


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:45


Studia weterynaryjne

Weterynarz


Weterynaria to studia równie trudne co medycyna ogólna. Przed rozpoczęciem szkoły weterynaryjnej, należy ukończyć czteroletnie studia pre-vet, które kończą się uzyskaniem tytułu bechelor’s degree (np. z chemii, biologii, zoologii).

By dostać się na studia weterynaryjne, nie wystarczy posiadać jedynie tytułu bechelor’s degree. Należy przełożyć dokumenty o wolontariacie w schronisku dla zwierząt, odbytych stażach weterynaryjnych czy uczestnictwie w klubie weterynaryjnym. Wiele uczelni chce, by student podszedł do Graduate Record Examination (GRE), który sprawdza rozumowanie werbalne, pisanie analityczne i umiejętność krytycznego myślenia.

Studia weterynaryjne trwają cztery lata. Kończą się otrzymaniem tytułu Doctor of Veterinary Medicine. Pierwsze dwa lata studiów skupiają się na przedmiotach ścisłych takich jak: anatomia, fizjologia zwierząt, żywienie i wirusologia. Trzeci rok skupia się na badaniach klinicznych, studenci mają kontakt z żywymi zwierzętami i ćwiczą, wykorzystując wiedzę i umiejętności, które zdobyli w ciągu ostatnich dwóch lat, aby zdiagnozować i zalecić możliwe terapie. Czwarty rok to przede wszystkim praktyka.

Po studiach należy zdobyć licencję lekarza weterynarii, przystępując do Veterinary Licensing Exam. Po zdobyciu licencji należy odbyć roczną praktykę, zanim rozpocznie się pracę jako prawowity lekarz weterynarii.

Chcąc bardziej się rozwijać, można zdobyć specjalność. W zależności od typu specjalizacji można ją otrzymać poprzez pójście na kolejne studia lub ukończyć staż.


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:45


Zawody prawnicze

Studia


Chcąc studiować prawo w Stanach Zjednoczonych, najpierw należy uzyskać tytuł bechelor’s degree, czyli ukończyć czteroletnie studia pierwszego stopnia. Dopiero po uzyskaniu tego tytułu, można starać się o miejsce w Law School (warto upewnić się, czy szkoła jest akredytowana przez American Bar Association). Nabór do tego typu szkół poprzedza test LSAT (Law School Admission Test), z którego maksymalnie można uzyskać 180 punktów.

Studia prawnicze (czyli Law School) trwają trzy lata. Studenci uczestniczą nie tylko w zajęciach z przedmiotów prawniczych (na przykład z prawa konstytucyjnego, handlowego, karnego), ale również w kursach krasomówczych, sporządzania umów, pozwów oraz innych pism procesowych. Egzaminy mają formę pisemną. Studenci podczas zaliczeń mają dostęp do tekstów aktów prawnych, ponieważ najważniejszą umiejętnością jest interpretacja przepisów prawnych, którą doskonalą przez trzy lata nauki.

Po skończeniu Law School student otrzymuje tytuł Juris Doctor. Wtedy może przystąpić do bar examu – trzydniowego egzaminu pisemnego, który po zdaniu uprawnia do posługiwania się tytułem attorney at law, czyli zawodowego prawnika. Warto jednak pamiętać, że bar exam jest ważny jedynie w stanie, w którym się go zdało. Chcąc wykonywać zawód prawniczy w innym stanie, trzeba podejść do bar examu jeszcze raz.

Wiele pracodawców chce zatrudniać osoby, które mają tytuł Master of Laws. By dostać się na takie studia, również najpierw uzyskać tytuł bechelor’s degree, a następnie podejść do LSAT. Po skończeniu student może posługiwać się tytułem Master of Laws, a następnie przystąpić do bar examu. Osoby, które wcześniej otrzymały tytuł Juris Doctor, mogą zapisać się na roczny kurs prawny. Po jego skończeniu student może posługiwać się tytułem Master of Laws w specyficznej dziedzinie prawa, np. prawo międzynarodowe, bankowe czy podatkowe.

Specjalizacja


W trakcie studiów (podczas uzyskiwania tytułu Juris Doctor lub Master of Laws) studenci muszą wybrać swoją specjalizację. Można wyróżnić dwie podstawowe gałęzie prawa: prawo cywilne i prawo karne. Postępowania w tych gałęziach wygląda inaczej. W postępowaniu karnym są trzy ścieżki rozwoju: prokurator, obrońca z urzędu oraz obrońca z wyboru. Postępowanie cywilne dotyczy przede wszystkim spraw, które nie pociągają za sobą przestępstwa. W sądach interesy stron przedstawiają adwokaci.


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:46


Policjanci

Oficerowie NYPD


Chcąc zostać policjantem w Nowym Jorku należy: mieć obywatelstwo USA i co najmniej 21 lat, posiadać dyplom ukończonego liceum oraz ważne nowojorskie prawo jazdy. Kandydat nie może być wcześniej karany, ponieważ to całkowicie zamyka karierę w policji.

Jeśli kandydat spełnia powyższe warunki, musi podejść do New York City civil service exam. Jeśli zda go, następnie musi przejść przez kolejny szereg egzaminów oraz ocen: egzamin lekarski (czy ma jakiekolwiek przeciwskazania lekarskie do pojęcia pracy jako policjant?), egzaminy psychologiczne (ustne i pisemne), test narkotykowy i test fizycznych. Jeśli kandydat na policjanta przejdzie przez te wymagania pozytywnie, zostanie zatrudniony warunkowo i zaproszony do przejścia do ostatniego etapu, którym jest udział w Akademii Policyjnej w Nowym Jorku.

Nauka w Akademii Policyjnej trwa sześć miesięcy. Na zajęciach przyszli kandydaci zajmują się takimi tematami jak: prawo obywatelskie, stanowe i federalne, psychologia (szczególny nacisk na metody behawioralne), taktyka, terroryzm czy kradzież tożsamości. Kandydaci przechodzą szkolenie w zakresie broni palnej i pierwszej pomocy. Nabywają zaawansowanych umiejętności egzekwowania prawa. Akademia kończy się czterema odrębnymi egzaminami. By je zaliczyć i zostać zaprzysiężonym jako oficer NYPD, należy uzyskać wynik 75% lub wyższy.

Federal Bureau of Investigation


FBI zajmuje się przestępstwami wykraczającymi poza granice danego stanu (nieoficjalnie również kraju). Działa również jako agencja kontrwywiadowcza, wyszukując służby wywiadowcze z innych państw i udaremniając im zdobycie informacji oraz wywiadowcza, przechwytując i przesłuchując podejrzane osoby w innych miejscach zagrażających Stanom Zjednoczonym. Zgodnie z rodzajem wykonywanych obowiązków pracownicy podzieleni są na dwie kategorie: Special Agent i Support personel.

Osoba, która chce zostać agentem FBI, musi: mieć obywatelstwo USA i mieć ukończone 23 lata (ale nie więcej niż 37 w chwili przyjęcia do pracy), tytuł bechelor’s degree oraz prawo jazdy. Kandydat do FBI powinien mieć trzyletnie doświadczenie zawodowe w policji. Po pozytywnym rozpatrzeniu podania, kandydat jest poddawany testom sprawnościowym i psychologicznym. Warto zaznaczyć, że niewiele osób, które znalazło się w FBi, trafiło w taki sposób. Agencja sama wyszukuje wybitne jednostki i sama proponuje im pracę.

Każdy nowy agent specjalny musi odbyć piętnastotygodniowy intensywny trening w FBI Academy w Quantico, Virginia. Zajęcia dzielą się na teoretyczne (dochodzenia śledcze, taktyki i techniki defensywne, techniki śledcze, zdobywanie informacji, przeprowadzanie wywiadów środowiskowych i zbieranie informacji wywiadowczych) oraz praktyczne (testy sprawnościowe, korzystanie z broni). Po ukończeniu akademii agent zostaje oddelegowany do biura – sam agent musi być przygotowany na to, że będzie często zmieniał miejsce zamieszkania.


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:46


Wojsko

Szeregowiec


Chcąc zaciągnąć się do wojska Stanów Zjednoczonych należy: być obywatelem USA lub posiadać Zieloną Kartę, mieć minimum 17 lat (lecz nie więcej niż 40 lat), posiadać dyplom ukończonego liceum oraz pozytywnie przejść test Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB).

Podczas rekrutacji do wojska zostanie: przebadane zdrowie fizyczne i psychiczne kandydata, sprawdzona jego kartoteka kryminalna oraz prześledzona jego edukacja. Mitem jest, że do wojska idą tylko te osoby, które nie dostały się na studia. Często należy mieć dobre oceny w szkole, aby dowódca podjął decyzję o przyjęciu rekruta. Nowo przyjęty do wojska ma stopień szeregowego.

Oficer


Osoby, które marzą o karierze oficera wojskowego, muszą najpierw ukończyć czteroletni collage. Można szkolić się w jednej z pięciu czteroletnich akademii wojskowych: United States Military Academy (wojsko), United States Naval Academy (marynarka wojenna i piechota morska), United States Coast Guard Academy (straż przybrzeżna), United States Merchant Marine Academy (akademia morska) oraz United States Air Force Academy (siły powietrzne). Do wszystkich akademii z wyjątkiem Akademii Przybrzeżnej należy zostać nominowanym przez senatora USA, przedstawiciela USA lub wiceprezydenta USA. Na akademii zdobywa się nie tylko wiedzę wojskową, ale również ogólną (na przykład z zakresu geografii, filozofii, przywództwa i ogólnej psychologii, składu i literatury angielskiej, języka obcego).


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-23, 21:46


Straż pożarna

Strażak


By zostać strażakiem, należy: mieć obywatelstwo USA i co najmniej 21 lat, posiadać dyplom ukończenia liceum oraz czteroletniego college'u lub uniwersytetu i pokazać ważne nowojorskie prawo jazdy. Ponadto kandydat nie może być wcześniej karany. Po zgłoszeniu swojej kandydatury należy podejść do testów: komputerowego, sprawności fizycznej, medycznych i psychologicznych.

Jeśli kandydat spełni powyższe warunki i przejdzie pozytywnie wszystkie testy, zostanie zaproszony do udziału w The Fire Academy w Nowym Jorku. Nauka w Akademii trwa 18 tygodni. Przyszły strażak realizuje program zajęć i ćwiczeń fizycznych w trudnych warunkach, uczy się, jak powinien ratować życie w różnych warunkach. Ponadto przyszły strażak musi posiadać certyfikat ratownictwa medycznego Emergency Medical Technician.

Osoby, które chcą się dokształcić, mogą wybrać się na studia wyższe i zostać ratownikami medycznymi. Kurs ten trwa 2 lata. Student otrzymuje wszechstronną wiedzę na temat ratownictwa. Nie trzeba być ratownikiem, aby zostać strażakiem, ale dodatkowe uprawnienia daje przewagę nad innymi kandydatami. Niektóre oddziały straży pożarnej również płacą wyższe honorarium za bycie ratownikiem medycznym.

Istnieje wiele innych certyfikatów bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej, które strażak może zrobić, jeśli jest zainteresowany rozwijaniem swoich umiejętności. Może brać udział w różnych kursach, które podwyższą jego kwalifikacje.


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

POGODA