Władze Nowego Jorku zmusiły nas do zamawiania ciasteczek do każdej kawy. Czym są pliki cookies i do czego je wykorzystujemy, znajdziesz tutaj!
AKCEPTUJĘ


Poprzedni temat «» Następny temat
Biuro nieruchomości
Autor Wiadomość
New York


New York

Wysłany: 2018-10-17, 10:10


Biuro nieruchomości

1. W tym temacie gracz z zaakceptowaną kartą postaci (lub oczekujący na akceptację, który chce założyć firmę jednoosobową z siedzibą w domu) może zamówić mieszkanie lub dom dla postaci.

2. Postacie mogą mieszkać w jednym z dziesięciu dostępnych na forum osiedli mieszkaniowych. Ich opisy znajdują się poniżej.

3. Po złożeniu zamówienia przez gracza opiekunowie forum zakładają odpowiednie subforum, a następnie wysyłają link poprzez prywatną wiadomość do właściciela domu.

4. Bardzo prosimy o dokładne przeczytanie opisów osiedli mieszkaniowych, by dobrać odpowiednie osiedle dla zasobu portfela własnej postaci.

5. Zdjęcia domów oraz plany mieszkań można znaleźć na poniższych stronach:6. Subfora domów osób nieaktywnych są przenoszone do archiwum.

Kup dom

Kod:
[b]Właściciel:[/b]
[b]Lokatorzy:[/b]
[b]Dzielnica:[/b] Manhattan / Brooklyn / Queens / The Bronx / Staten Island
[b]Osiedle:[/b] Chambers Street / 1045 Fifth Avenue / Perry Street / Hamilton Place / Brooklyn Point / Windsor Place / Narrows Avenue / Astoria Boulevard / Montclair Gardens / Outlook Avenue / Nicolosi Drive 
[b]Rodzaj:[/b] dom / willa / apartament / mieszkanie / studio
[b]Ilość pokoi (wraz z kuchnią i łazienką):[/b]
[b]Zdjęcie / plan:[/b] [url=tu wstaw link do zdjęcia/planu]link[/url]


 
 
New York


New York

Wysłany: 2018-10-25, 21:42


Manhattan

Lower Manhattan » Tribeca » Chambers Street
Cena:

Osoby średniozamożne lub kilkoosobowa grupa (rodzina) mogą pozwolić sobie na wynajem lub kupno na kredyt mieszkań na Chambers Street.

Rodzaj:

Mieszkania lub studia

Opis dzielnicy:

Osiedle Chambers Street składa się z dziesięciu trzypiętrowych bloków mieszkalnych. Każdy pion ma osobną klatkę schodową. Rodziny mieszkające na parterze mają do dyspozycji małe przydomowe ogródki przed oraz za blokiem.
Chambers Street to jedna z historycznych ulic Nowego Jorku wypełniona zabytkami. Wiele budynków powstała w XIX wieku. Niewiele jednak turystów tutaj zagląda, chociaż powinna. Na osiedlu jest bardzo spokojnie, wiele osób twierdzi, że czuć tutaj wiejską atmosferę. Panuje tutaj mały ruch samochodowy i jest bardzo bezpiecznie. Sąsiedzi znają się i ze sobą współpracują. Nie przeszkadza im to, że czasami mówią w innym języku, mają inny kolor skóry, czy są zupełnie innej orientacji. Większość osób, które tu mieszkają, są tolerancyjni. Wiele rodzin posyła swoje dzieci do dwóch pobliskich liceów, które są uznawane za jedne z najlepszych w Nowym Jorku.


West Side » Upper West Side » 1045 Fifth Avenue
Cena:

Jedynie osoby bardzo zamożne mogą pozwolić sobie na apartamenty na Piątej Alei.

Rodzaj:

Apartamenty

Opis dzielnicy:

Wiele osób marzy o tym, aby mieszkać w jednym z luksusowych apartamentów przy Piątej Alei, ale niestety niewiele osób na nie stać. Każde mieszkanie ma przepiękny widok na Central Park i trzeba to przyznać – stąd wszędzie jest blisko.
1045 Fifth Avenue to budynek zaprojektowany przez firmę architektoniczną Horace Ginsbern and Associates na specjalne zamówienie Manny'ego E. Duella. Do użytku został oddany w 1967 roku. Przez wiele osób jest uznawany za arcydzieło. Każdy z apartamentów ma taras. Osoby, które kupują tutaj mieszkanie, mogą zdecydować się na dodatkową usługę architekta wnętrz, który dostosuje pokoje do Waszych preferencji.
Na Piątej Alei mieszkają słynne osoby, zapracowani biznesmeni oraz wpływowi nowojorczycy. Wiele osób zna się i prowadzi ze sobą interesy. Prawie wszyscy udzielają się w radzie osiedla, którym głównym zadaniem jest poprawienie (i tak wysokiego) poziomu życia.


East Side » Upper East Side » Perry Street
Cena:

Na mieszkanie w Perry Street stać jedynie osoby zamożne lub osoby średniozamożne, jeśli wezmą kredyt.

Rodzaj:

Mieszkania

Opis dzielnicy:

Fani Carrie Bradshaw bardzo dobrze znają to miejsce. To właśnie na Perry Street były kręcone sceny przez domem Carrie (która mieszkała przy 24 E. E. 73rd Street, lecz tam tak naprawdę nie ma takiego budynku).
Budynki mieszkalne przy Perry Street są bardzo charakterystyczne. Każdy pion ma swoją osobną klatkę schodową, do której prowadzą wysokie schody. Budynki posiadają trzy piętra, na jednym piętrze znajdują się dwa mieszkania – jedno po lewej, a drugie po prawej stronie. Łącznie na jedną klatkę schodową przypadają sześć mieszkań. Widok z mieszkań jest wyjątkowy – z okien widać rzekę Hudson.
Okolica nie jest aż tak spokojna, ponieważ bardzo często przyjeżdżają tutaj fani serialu, aby zrobić sobie zdjęcia na pamiątkowych schodach. Podczas takiej wycieczki wprost nie można ominąć piekarni Magnolia.Upper Manhattan » Hamilton Heights » Hamilton Place
Cena:

Mieszkanie na Hamilton Place nie kosztuje zbyt wiele, więc każdy może sobie pozwolić na wynajem lub kupienie je na kredyt.

Rodzaj:

Mieszkania lub studia

Opis dzielnicy:

Jeśli chcesz mieszkać na Manhattanie, a nie masz za dużo pieniędzy, możesz spróbować dorwać mieszkanie na Hamilton Place. Być może złośliwi twierdzą, że „wysokie” ulice to tylko Upper East Side czy Upper West Side, to nie warto ich słuchać.
Choć coraz trudniej znaleźć ofertę wynajmu lub sprzedaży mieszkań w tej dzielnicy, to jeśli trafi się oferta – jest co świętować. Czynsze są tutaj niskie - o wiele niższe niż na okrzyczanej TriBeCy czy Upper East Side. Można tutaj znaleźć mieszkania bardzo małe (typu studio) idealne dla singli, ale również bardzo duże, które nadadzą się dla pięcioosobowej rodziny. Wszystko zależy od budynku, w którym kupi się mieszkanie.
Większość budynków ma pięć pięter. Na zewnątrz znajdują się charakterystyczne schody przeciwpożarowe, po których czasami wspinają się nastolatkowie, pragnący spotkać się ze swoimi miłościami.
Na ulicy można natknąć się na wielu sprzedawców, którzy mogą wcisnąć Ci dosłownie wszystko (zaczynając od kwiatów, a kończąc na francuskich serach). Rodziny można spotkać w niedrogich restauracjach. Odległość od ruchliwej ulicy sprawia, że w tej części miasta jest bardzo spokojnie. Na szczęście Hamilton Place ma dobre połączenia komunikacyjne, aby móc szybko przedostać się do pracy.Brooklyn

Downtown Brooklyn » Brooklyn Point
Cena:

Mieszkania w wieży Brooklyn Point są jedne z najdroższych w okolicy. Tylko zamożne osoby mogą sobie na nie pozwolić.

Rodzaj:

Mieszkania, apartamenty i studia

Opis dzielnicy:

Wieża Brooklyn Point została zbudowana z myślą o osobach, które kochają Brooklyn, lecz marzy się im luksus, którego mogą doświadczyć na Manhattanie. Dogodna lokalizacja, wszelkie udogodnienia, bliskość sklepów i przede wszystkim bezpieczeństwo sprawiają, że chce się tutaj po prostu mieszkać! Kupując mieszkanie, można skorzystać z darmowych usługi dekoratora wnętrz, który pomoże spersonalizować pomieszczenia.
Choć budynek dopiero niedawno oddano do użytku - to prawie wszystkie mieszkania są już wykupione od bardzo dawna. Brooklyńska śmietanka wyczuła od razu, że jest to ekskluzywne miejsce i sięgnęła do swoich portfeli. Każdy mieszkaniec może przez 24/7 skorzystać z sauny, basenu oraz kina w wieży.Windsor Terrace » Windsor Place
Cena:

Na mieszkania na Windsor Terrace może pozwolić sobie każdy, kto tylko ma stałą pracę.

Rodzaj:

Mieszkania

Opis dzielnicy:

Wysokie bloki z charakterystycznymi schodami przeciwpożarowymi i balkonami to jedna z wizytówek Brooklynu. Większość osób, które się tutaj wychowały, mieszkały (i wciąż mieszkają) właśnie w takich blokach.
Na Windsor Place znajdują się cztero- i pięciopiętrowe budynki mieszkalne. Na każdym piętrze znajdują się dwa mieszkania. Budynki są dobudowywane do kolejnych, dlatego różnią się one materiałami, z których zostały wykonane i przede wszystkim kolorem.
Każde mieszkanie ma do dyspozycji własną piwnicę. Wiele osób trzyma tam różne przetwory lub wrzuca graty, których już nie potrzebuje. Co niektórzy (bardziej kreatywni) przekształcają swoje piwnice w mini siłownie.


Bay Ridge » Narrows Avenue
Cena:

Na zakup działki i budowę domu na Narrows Avenue stać średniozamożne osoby lub rodziny. Czasami można odkupić domy w atrakcyjnych cenach.

Rodzaj:

Domy

Opis dzielnicy:

Narrows Avenue to osiedle domków jednorodzinnych na Brooklynie. Można tutaj znaleźć różne domy wybudowane według różnych projektów – jedne mają tylko jedną kondygnację, inne dwie, a niektóre nawet trzy. Wszystkie działki są jednakowe, ponieważ nie można wykupywać dwóch i ich łączyć. Miejsce na nowe domy powoli się kończy, dlatego należy się spieszyć z wykupywaniem działek. Działki nie są zbyt drogie, a sama budowa również, o ile nie został wybrany trudny projekt. Na rynku wtórnym również można kupić domy za niższe ceny.
Wiele osób mieszkających na Narrows Avenue raczej nie stawia na solidarność sąsiedzką, nie interesują się życiem innych. Tutaj można być anonimowym, bo nikt wścibski nie zagląda Ci przez płot.Queens
Cena:

Na domy jednorodzinne w tej okolicy mogą pozwolić sobie osoby średniozamożne. Ceny domków szeregowych są niskie i są w zasięgu osób mało zamożnych.

Rodzaj:

Domy jednorodzinne lub szeregowe

Opis dzielnicy:

Charakterystyczne dla Queens są domy szeregowe z osobnymi wejściami do każdego z mieszkań. Nie są one zbyt drogie, dlatego mogą pozwolić na nie sobie wszyscy. W domach szeregowych nie ma zbyt wiele miejsca, dlatego z trudnością pomieszczą się tutaj czteroosobowe rodziny.
Na osiedlu Astoria Boulevard zabudowa jest niska. Domy jednorodzinne mają maksymalnie jedno piętro. Projekty domków nie są zbyt skomplikowane.
Większość osób pracuje na Manhattanie, dlatego osiedle zaczyna żyć dopiero po południu i wieczorami. Na tym obszarze panuje miła atmosfera. Sąsiedzi chcą pomagać sobie nawzajem. Niektóre osoby udzielają się w różnych kółkach zainteresowań w miejscowym domu kultury. Chociaż traktują to osiedle jako swoją sypialnię, chcą pracować na rzecz lokalnych społeczności.


Jackson Heights and Woodside » Montclair Gardens
Cena:

Na mieszkania w Montclair Gardens stać osoby średniozamożne. Jeśli zbierze się większa grupa osób niezamożnych, będą w stanie zapłacić za czynsz.

Rodzaj:

Mieszkania

Opis dzielnicy:

Blok Montclair Gardens został wybudowany w 1941 roku. Podzielony jest aż na 113 mieszkań zlokalizowanych na czterech piętrach. Mieszkania mają jeden, dwa lub trzy pokoje. Sufity są zawieszone bardzo wysokie. Większość z nich nie była gruntownie zmienionych, dlatego wciąż można natknąć się tutaj na przedwojenne detale architektoniczne jak drewniane podłogi oraz łukowe drzwi.
Do dyspozycji mieszkańców są: wspólny ogród, dwie windy, dwie pralne oraz pokój spotkań społeczności. Blok nadzoruje nadzorca, który jest dostępny przez dwadzieścia cztery godziny. Mieszkańcy mogą trzymać zwierzęta.
Blok mieści się w Jackson Heights, która jest jedną z najbardziej zróżnicowanych i tętniących życiem dzielnic Nowego Jorku. W okolicy można znaleźć mieszankę tradycyjnych etnicznych restauracji, niezależnych kawiarni oraz winiarni, przepiękne parki oraz inne przedwojenne bloki. W sobotę warto wybrać się na targ, gdzie można kupić dosłownie wszystko od rolników mieszkających niedaleko Nowego Jorku.The Bronx

Country Club » Outlook Avenue
Cena:

Mieszkania na Bronxie to najtańsze mieszkania w całym Nowym Jorku.

Rodzaj:

Mieszkania

Opis dzielnicy:

Bronx od dawna cieszy się niezbyt dobrą sławą. Tak samo jest z osiedlem mieszkalnym przy Outlook Avenue. Choć czynsz za mieszkania jest bardzo niski i każdy może sobie na nie pozwolić, to opinie o nim nie są zbyt dobre. Mieszkają tutaj głównie Afroamerykanie i Latynosi związani ze światem przestępczym. Na osiedle często przyjeżdża policja, chociaż lokalni kombinatorzy nauczyli się, jak szybko zniknąć im z oczu. Stróżom prawa nieczęsto udaje się złapać kogokolwiek na gorącym uczynku.
Same mieszkania mają bardzo niski standard. Trudno tutaj szukać dobrze urządzonych mieszkań, które nie straszyłyby stylistyką z poprzedniej epoki. Ściany są niczym z kartonu – słychać sąsiadów, nawet jeśli tylko robią obiad. Klatki schodowe często bywają zdemolowane, a na ścianach widnieją różne niecenzuralne napisy i wyzwiska w stronę policji.Staten Island

Pleasant Plains » Nicolosi Drive
Cena:

Na wille stać jedynie najbogatszych, a na domy mogą pozwolić sobie średniozamożne rodziny (single mogą mieć problem, ale mogą uzyskać kredyt, który im pomoże w zakupieniu wymarzonego domu).

Rodzaj:

Wille / domy

Opis dzielnicy:

Na Staten Island życie płynie zupełnie inaczej – przede wszystkim spokojniej, nie ma tutaj miejsca na pośpiech. Złośliwi twierdzą, że Staten Island to jedynie miejsce, które jest sypialnią dla nowojorczyków pracujących na Manhattanie. Być może jest w tym wiele racji, ponieważ wiele osób wydostaje się z tej dzielnicy codziennie rano, a wraca do domów dopiero popołudniami. Coraz częściej mieszkańcy decydują się na zmianę pracy, by odpocząć od zgiełku miasta, które nigdy nie zasypia.
Na Nicolosi Drive mieszkają najbogatsi nowojorczycy w swoich ogromnych willach. Mieszkają w oddaleniu od wszystkich, ponieważ szukają większego spokoju i prywatności, którego nigdy nie zaznaliby, mieszkając na Manhattanie. Wiele willi stawianych jest w pobliżu piaszczystych plaż. Bogacze cenią sobie widok na prawie że bezkresną wodę.
Nicolosi Drive to miejsce nie tylko dla bogaczy, ale również dla średniozamożnych rodzin, które chcą odetchnąć świeższym powietrzem. Działki mają różne kształty oraz wymiary, a domy są różnokolorowe. Domów wciąż przybywa, ponieważ coraz więcej osób chce móc gdzie odpocząć po pracy od całego zgiełku.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

POGODA